Przejdź do treści strony

Opancerzony pojazd rozpoznawczy BRDM–2

czytaj

Zobacz naszą ofertę

XXIV MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO

15 września 2016r. Ogólne

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach to najważniejsze wydarzenie branży zbrojeniowej w Polsce i trzecie co do wielkości po Paryżu i Londynie na Starym Kontynencie. Impreza ta co roku przyciąga do Kielc kilkadziesiąt tysięcy gości z całego świata. Wśród nich znajdują się głowy państw, oficjalne delegacje, w tym przedstawiciele ambasad, ministerstw obrony, wyższych sztabów armii oraz resortów obrony. Tegoroczna wystawa po raz kolejny objęta została Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

XXIV MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO

W tym roku na stoisku Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Rosomak S.A. zaprezentowała rekordową ilość produktów a były to:

- KTO ROSOMAK R1 – WÓZ DOWÓDCZO ROZPOZNAWCZY

- KTO ROSOMAK R2 – WÓZ ROZPOZNAWCZY

- WÓZ ROZPOZNANIA TECHNICZNEGO

- WÓZ WSPARCIA OGNIOWEGO WILK 120MM

- KTO ROSOMAK Z SYSTEMEM BMS

Największe zainteresowanie zwiedzających wzbudziły dwie, zupełnie nowe propozycje Rosomak S.A., Wóz Dowódczo Rozpoznawczy i KTO Rosomak z systemem BMS. Na uwagę zasługuje fakt, że tegoroczna prezentacja nowych wersji Rosomaków to rezultat prac badawczo rozwojowych prowadzonych w naszej Spółce w ostatnim roku. Żołnierze mogli również zapoznać się z Wozem Rozpoznania Technicznego który jeszcze w tym roku trafi na wyposażenie Sił Zbrojnych RP.

Stoisko Spółki odwiedzili m.in. Minister Obrony Narodowej Pan Antoni Macierewicz, Sekretarz Stanu Ministerstwa Obrony Narodowej Pan Bartosz Kownacki, wiele delegacji szczebla rządowego, ministerialnego jak również przedstawiciele czołowych firm zbrojeniowych z kraju i zagranicy.

Ostatnia aktualizacja: 15 września 2016r.

Powrót do listy